Jdi na obsah Jdi na menu
 


DESATERO ČESKÉHO TERIÉRA

 

JE MALÝ:  se  svou optimální kohoutkovou výškou pod 30 cm a hmotností od 6,5 do 8 kg.  je jen o málo větší než jezevčík. Je tedy vhodný pro ty myslivce, kteří si rádi vezmou svého čtyřnohého přítele na posed. V batohu na zádech je zcela snesitelným břemenem.

Vejde se bez problémů i do panelákového bytu.

JE VYTRVALÝ A HLASITÝ: dokáže bez problémů sledovat poraněnou zvěř i několik kilometrů a hlasitě ji oznamovat.Při šoulání zvednutou zvěř hlasitě oznamuje a přívádí svému pánu zpět na dostřel.

JE DOBRÝ BARVÁŘ: s nízkým nosem vypracovává pobarvenou stopu i několik hodin starou pomalu a pečlivě. Dokáže vypracovat i stopu starou 24 hodin.

JE DOSTATEČNĚ OSTRÝ A NEBOJÁCNÝ: při dohledání poraněné zvěř, udržuje ostrými výpady zvěř na místě do příchodu svého pána. Při kontaktu u zvěře myslivosti škodící je nekompromisní a jde do přímého kontaktu.V noře je hlasitý, neústupný a vytrvale doléhá.

JE OVLADATELNÝ: při výcviku v poslušnosti je bezproblémový. Dokonale plní příkazy svého pána. Při šoulání a následování pracuje na volno bez řemene. Ze stopy živé zvěře se vždy vrací do 10 minut. Ulovenou zvěř nenačíná.

MÁ DOKONALOU ORIENTACI:  stopu vůdce spolehlivě vypracovává. Při opuštění svého vůdce vždy najde cestu zpět.

JE KRÁSNÝ:  „ CO JE ČESKÉ, TO JE HEZKÉ!“ Každý český teriér může svého pána reprezentovat nejen při práci, ale i na výstavních molech. Všude je středem pozornosti. Jeho srst netrpí ani při praktickém využívání. Pro myslivecké využití lze srst přiměřeně zkrátit.

JE OTUŽILÝ:  český teriér může i v klimatických podmínkách Vysočiny žít celoročně ve venkovním výběhu a zateplené boudě!

JE ODOLNÝ:  český teriér velice dobře prospívá, je odolný proti běžným chorobám. Netrpí zažívacími problémy.

JE DOKONALÝ HLÍDAČ:  svůj domov a rodinu si spolehlivě střeží. Nemá rád neohlášené návštěvy. Vyprovodí z domu každého, kdo vejde bez svolení jeho pána.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář